HARMANER HİDROLİK, 8-13 TON AĞIRLIĞINDAKİ HMS HARMAN ASFALT VE TOPRAK SİLİNDİRİNİ KULLANICILARININ BEĞENİSİNE SUNUYOR. FİRMA, İHRACAT ÇALIŞMALARINA DA AĞIRLIK VEREREK, HMS HARMAN’I TÜRKİYE VE DÜNYA’YA TANITMAYI HEDEFLİYOR. YERLİ OLARAK ÜRETİLEN SİLİNDİRLER, MÜŞTERİLERİNE YAKIT AVANTAJI, BAKIM KOLAYLIĞI VE YÜKSEK PERFORMANS SAĞLAMASIYLA DİKKAT ÇEKİYOR.

 

2004 yılında Ankara Ostim Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan Harmaner Hidrolik, iş makinesi tamiri ve bakımı yaparak faaliyetlerine başladı. Bu süreçte ithal toprak silindirlerinin olumlu ve olumsuz yönlerini en ince ayrıntısına kadar tespit etme fırsatı bulan firma, sektörde edindiği deneyimler ve Türk mühendislerin desteği ile 2016 yılında yerli toprak silindiri Hms Harman’ı üretti. Makine market olarak 8-13 ton ağırlığında
yerli toprak silindiri üreten firmanın kurucusu Adem Harman ile görüştük ve Hms Harman toprak silindirleri hakkında konuştuk.

 

YÜKSEK PERFORMANS VE BAKIM KOLAYLIĞI

Ankara’da yerli olarak ürettikleri Hms Harman toprak silindirleri hakkında bilgi veren Adem Harman, “Otoyol, demir yolu, gölet, maden ve liman gibi büyük projelerin yapımında sıkıştırma ekipmanı olarak kullanılan Hms Harman Toprak Silindiri, kullanıcılarına yüksek performans ve bakım kolaylığı sunuyor. Makinelerimizin tasarım ve üretim kalitesi, mekanik aksamının sorunsuz çalışması, arazi şartlarında bile kolay tamir ve bakım kolaylığı bizi rakiplerimizden ayırıyor” dedi.

 

Firma Kurucusu – Adem Harman

HMS HARMAN, KULLANICIYA AVANTAJ SAĞLIYOR

Son kullanıcıların Hms Harman toprak silindirlerini tercih etme sebeplerine de vurgu yapan Adem Harman, “Günümüz şartlarında ithal edilen toprak silindirlerinin mevcut kur üzerinden satılması, kullanıcılara zorluk yaratıyor. Bu nedenle makinelerimizin piyasaya göre uygun fiyatlı olması, operatör konforu, düşük yakıt tüketimi ve benzeri birçok özelliğinin olması müşterilere avantaj sağlıyor.”

 

YEDEK PARÇA VE SATIŞ SONRASI HİZMETLERDE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Müşterileri memnuniyetini, makine üretimi kadar önemsediklerini ifade eden Adem Harman, “Satış sonrası hizmetlerimiz ile makinelerimizin bakımlarını düzenli olarak sağlıyoruz. Dünyada ve Türkiye’deki yedek parça tedariğini kolay ve hızlı bir şekilde organize ederek müşterilerimizi bekletmiyoruz. Ayrıca makinelerimizin 1 yıl veya 1000 saatlik garanti süresi de bulunuyor.” dedi.

 

 

7 FARKLI ÜLKEYE İHRACAT

Yıllık 30-40 adet makine üretim kapasitelerine sahip olduklarına dikkat çeken Harmaner Hidrolik’in Kurucusu Adem Harman, “Toprak silindirleri ve asfalt silindirlerini satılık ve kiralık olarak Türkiye’nin birçok ilinde çalıştırıyoruz. Aynı zamanda 7 farklı ülkeye, 20 adet makine ihracatı yaptık. İlerleyen yıllarda ihracat yaptığımız ülkelerin sayısını artırmayı hedefliyoruz.” dedi.

 

 

YERLİ ÜRETİMLE, DIŞA BAĞLILIĞI BİTİRİYORUZ”

Yerli makine üretmenin avantajları ve dezavantajlarını sıralayan Adem Harman, “Yerli üretim yaparak toprak silindiri alımında dış piyasaya olan bağlılığı bitiriyoruz. Ayrıca sorunlara hızlı ve kolayca çözüm bulabiliyoruz. Makine üretiminde müşterimizin isteğine göre tasarım yapabilmekte yerli makine üretim yapmamızın avantajları arasında yer alıyor. Makine üretiminde komponent parçaların bir araya gelerek düzenli bir şekilde çalışması gerekiyor. Her parçanın tasarımı ve imalatı zor ve uzun bir süreci kapsıyor. Bu durumda yerli üretimde dezavantaj sağlıyor.”

 

 

HEDEF, HMS HARMAN’I TÜRKİYE VE DÜNYA’YA TANITMAK

Harmaner Hidrolik’in 2022 yılı hedeflerinden de bahseden Adem Harmaner ‘Bizim için çok önemli bir yıl olacak. Daha büyük bir fabrikaya taşınarak makine üretimimizi arttırmayı planlıyoruz. Öncelikli hedefimiz yerli üretim olan Hms Harman’ı Türkiye ve Dünya’ya tanıtarak kamu ve özel firmaların projelerine değer katmaktır” dedi.